Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Środa, 29 marca 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Porady kategorie

Porady Rozwiązania dla domu

Jednorazowe reklamówki

Wydawać by się mogło, że pozbawienie klientów dobra, jakim były jednorazowe reklamówki znacznie zmniejszyło ilość tego typu odpadów lądujących codziennie na wysypiskach śmieci.  Nic bardziej mylnego!

Co zrobić ze zużytym kartridżem?

Co robisz, kiedy skończy Ci się kartridż od drukarki? Zanim wyrzucisz go do kosza - zastanów się. Coś, co może uchodzić za bezwartościowy śmieć, zagospodarowane w odpowiedni sposób, zyskuje na wartości.

Jak używać butli gazowej?

Czy twoja butla jest bezpieczna? Jak poznać oryginalną butlę? Zasady bezpieczeństwa podczas używania butli gazowej.

Budowa ekologicznego domu

Niektóre rozwiązania są na początku kosztowne, a później przynoszą wymierne zyski, jednak inne pomysły kosztują niewiele. Sprawdź to.

Ekologiczne sprzątanie

Sprawdź jak możesz przyczynić się by działać ekologicznie dobrymi i skutecznymi sposobami.

Ekologiczne parkiety

Poza segregacją odpadów, nawet w warunkach domowych, można dodatkowo zadbać o środowisko i żyć ekologicznie również na wiele innych sposobów.

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy:

Wyszukiwarka:

Wyszukaj w portalu: Advanced