Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Środa, 29 marca 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Porady kategorie

Porady Ochrona środowiska

Wykorzystać ile się da

Natura nie mówi nic. Choć człowiek niszczy ja jak tylko potrafi. Coraz rzadziej nieświadomie, coraz częściej z premedytacją. Wszystko, co nie potrafi okazać bólu, traktujemy jak słabszego przeciwnika, mimo, że przeciwni jesteśmy przemocy wobec słabszych.

Sankcje za nieuszanowanie zasobów środowiska

System sankcji finansowych, istniejących w polskim prawie ochrony środowiska już od lat 70. ubiegłego wieku, został od 2002 r. nieco przebudowany i uporządkowany.

Odzież ekologiczna

Przy wyborze odzieży można być eko, są bowiem firmy w Polsce i na świecie zajmujące się produkcją ekologicznej odzieży.

Recykling kartonów po sokach i mleku

Do niedawna jeszcze, nawet chcąc prowadzić proekologiczne życie i segregować odpady, z kartonami po mleku i sokach nie było co zrobić.

Ochrona środowiska - nowe metody

Intensywny rozwój gospodarczy krajów wysokouprzemysłowionych, dołączanie do ich grona coraz nowszych obszarów kuli ziemskiej i bezwzględna walka o zyski wyniszczają środowisko, powodują szybkie zużywanie się zasobów naturalnych i brak alternatywy w przypadku ich całkowitego wykorzystania.

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy:

Wyszukiwarka:

Wyszukaj w portalu: Advanced