Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Środa, 29 marca 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Ile rozkładają się opakowania?

Długość rozkładu reklamówki czy innych produktów foliowych może trwać nawet kilkaset lat.

W tym artykule opiszemy kilka najczęściej kupowanych produktów oraz długość rozkładu ich opakowań. Dopiero od niedawna istnieje zasada, że najlepszym opakowaniem jest to, którego nie ma.

Butelki plastikowe:
Tworzywa sztuczne są wytwarzane w procesach na bazie ropy naftowej i gazu ziemnego. Są wykorzystywane przy produkcji opakowań takich jak butelki napojów, opakowania na serki, jogurty oraz te, o których ostatnio bardzo głośno - reklamówki na zakupy.

Rozkład butelki plastikowej może trwać 100-1000 lat.


Puszki:
Jest produktem wtórnym, który nadaje się do całkowitego odzysku. To zdecydowana przewaga nad butelką plastikową. Puszki najczęściej wykonywane z aluminium.

Puszka w przypadku gdy nie zostaje poddana odzyskiwaniu rozkłada się około 100 lat.

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: