Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Marchewka ekologiczna – marketing proekologiczny

Ciężko jest żyć ekologicznie, szczególnie, gdy brak wyobraźni. Nie chodzi tu o katastroficzne wizje pogrążonej w startach śmieci planety. Zanim wyrzucimy coś do kosza, upewnijmy się czy na pewno już nam się to nie przyda.

Butelki plastikowe o pojemności większej lub równej 5 l doskonale zastępują słoiki na domowe przetwory takie jak kiszone ogórki. Można je w nich dużo bezpieczniej niż w szklanych słojach przechowywać przez całą zimę.
 
Plastikowe opakowania po sałatkach przydadzą się, jako pojemniki na żywność. Rozwiązują problem, kiedy chcemy podzielić się specjałami kulinarnymi z rodziną czy znajomymi. Plastikowe kubki sprawdzają się, jako pojemniki do przechowywania małych mrożonek np. kopru czy szczawiu. Nie wspominając już o wykorzystaniu ich, jako doniczki w domowym zielniku.

Wszystkie wyżej wymienionych funkcji zastępują profesjonalne opakowania, ale czy
na pewno ich potrzebujemy?  Troska o portfel wpływa na popularyzację zachowań  proekologicznych znacznie skuteczniej niż nie jedna szumnie zorganizowana kampania.    

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: