Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Jednorazowe reklamówki

Wydawać by się mogło, że pozbawienie klientów dobra, jakim były jednorazowe reklamówki znacznie zmniejszyło ilość tego typu odpadów lądujących codziennie na wysypiskach śmieci.  BŁĄD. Torebki plastikowe to wciąż zmora nie tylko wysypisk śmieci, ale też zaplatanych w nie lub głodnych ptaków i zwierząt. Torebki, w jakie pakujemy pojedyncze bułki, warzywa, owoce, słodycze i wiele, wiele innych są prawdziwą plagą.

Skalę problemu można łatwo sprawdzić – wystarczy, że po powrocie z zakupów policzymy ich ilość. Następnie przemnóżmy to przez liczbę osób, jakie stały przed nami w kolejce. Osobom, które były z nami w sklepie przypiszmy 1 „swoich” torebek. A teraz przemnóżmy to przez wybraną liczbę dni. I liczbę sklepów danej sieci. Liczba, jaką otrzymamy niewyrażana jest w tonach, ale tysiącach ton plastiku codziennie zalewającego nasz kraj. I choć jest to ilość ogromna, pamiętajmy, że to bardzo niedokładne wyliczenia. Liczba ta jest kilkaset razy większa.

Torebki "śniadaniowe" są dla Ziemi znacznie większym problemem niż ich duże koleżanki. Korzystamy z nich dużo mniej odpowiedzialnie i nieroztropnie. Zanim sięgniemy po kolejną torebkę zastanówmy się czy jest nam potrzebna.

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: