Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Zbiory winniczków

Jednym z gatunków, które nie może się doczekać czerwca bardziej niż uczeń, jest niewątpliwie ślimak winniczek, który na okres maja traci swój immunitet.

Wprawdzie większość punktów skupu wykorzystała miesięczne limity zbiorów już w pierwszym tygodniu maja, jednak dopiero od 1 czerwca ślimaki będą w mogły czuć się w 100% bezpieczne.  

Polskie winniczki, szczególnie te, które znajdują się na talerzu, doceniają smakosze ze wszystkich krajów europejskich. U nas również mają swoich zwolenników, którzy dzięki nim w kilka godzin mogą zwiększyć miesięczne dochody o nawet kilkaset złotych.

Winniczkom, którym chociażby ze względu na swój wzrost udało się przetrwać tegoroczne polowanie, gratulujemy, i życzymy równie wiele szczęścia w kolejnych latach. Im ślimak straszy, tym smaczniejszy. Nic nie wskazuje na to, by Francuzi czy Holendrzy mieli w kolejnych latach zrezygnować ze swego przysmaku.

Tak, więc nadchodzące jedenaście miesięcy mogą być dla wielu ślimaków ostatnimi chwilami na kontemplację uroków ziem Polski. Pamiętajmy o tym podczas spacerów po łąkach i patrzmy pod nogi.

Reklama

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: