Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Szkoła ekologiczna

Zbliża się koniec roku szkolnego. W czasie wakacji powstaną nowe listy podręczników, z których w roku szkolnym 2010/2011 korzystać będą młode pokolenia. To jedna z corocznych, dla wielu niezauważalnych, akcji proekologicznych.

Co może zrobić szkoła by promować wśród swych uczniów i nauczycieli zachowania proekologiczne? Pozwolić uczniom młodszych klas na korzystanie z podręczników starszych kolegów!

W niektórych szkołach kiermasz używanych podręczników jest na stałe wpisany do kalendarza imprez odbywających się na terenie placówki. Niestety wciąż wielu nauczycieli zmusza uczniów do zakupu kolejnych aktualizacji książek, które często od poprzednich wydań różnią się jedynie kilkoma zdaniami.

Podręcznik, który zawiera „nieistotne” zmiany, staje się całkowicie bezużyteczny. Nie można go sprzedać w antykwariacie, ani oddać młodszym kolegom. W niektórych przypadkach trzy słowa wystarczają by ważąca ponad kilogram książka nadawała się jedynie do wyrzucenia. Paradoks tej sytuacji krytykują rodzice i uczniowie, a nawet sami nauczyciele. Nie jest to bynajmniej przejaw troski o środowisko, a o portfele rodziców uczniów, którzy z roku na rok muszą przeznaczać na ten cel coraz wyższe kwoty.

Reklama

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: