Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Środa, 29 marca 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków, staja się coraz popularniejsze, co niewątpliwie jest zasługa Unii Europejskiej dofinansowującej gospodarstwa proekologiczne. Jednak trend ten spotyka się z uznaniem również wśród tych osób, które zauważyły ich zalety.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków
wpływa, na jakość gleb znajdujących się w naszym najbliższym otoczeniu.

Systematyczne nawożenie ich środkami chemicznymi pochodzącymi z gospodarstw domowych przekłada się na jej, jakość, czyli na wartość wydawanych przez nią plonów. Szczególnie przydają się w gospodarstwach rolnych, pozbawionych sieci kanalizacyjnej, gdzie stosuje się wiele różnych substancji chemicznych, które zagrażają wszystkim jej mieszkańcom.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia zbiorników wody pitnej, takich jak studnie głębinowe skąd czerpana jest woda potrzebna do sprawnego działania gospodarstwa. Jest idealnym rozwiązaniem w czasach, gdy znacznie wzrosła ilość chemii stosowanej w niemalże każdej sferze życia.

Łatwość ich montażu pozwoliła na walkę z  zanieczyszczeniami w miejscach gdzie uciekający przed cywilizacją człowieka, zapomina o tym, że to on jest jej największym wrogiem.

Reklama

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: