Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Środa, 29 marca 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Kampania - Śmieci do śmietnika, choinki do lasu

07 stycznia rusza pierwsza w Polsce kampania "Śmieci do śmietnika, choinki do lasu". Celem kampanii jest upowszechnienie zwyczaju poświątecznej zbiórki choinek i uświadomienie społeczeństwu, znaczenia odnawialnych źródeł energii (OZE). Zadaniem kampanii jest również przekonanie Polaków, że odnawialne źródła energii są przyjazne człowiekowi i środowisku.

"Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pentor International Reserach w grudniu, aż 37% ankietowanych kupiło żywe drzewko. Po świętach, wszyscy widzimy, że choinki masowo wyrzucane są na śmietnik. Dlatego, chcemy je zebrać i wykorzystać, przerabiając na biomasę, a połowę środków ze sprzedaży biomasy przeznaczyć na nasiona lub sadzonki nowych choinek. Chcemy, aby nasza akcja miała nie tylko charakter edukacyjny, ale również przyniosła realny efekt" - powiedział Jarosław Rak - organizator kampanii.

Działania medialne mają być prowadzone w gazetach ogólnopolskich, oraz w Internecie. Grupą docelową są wszystkie osoby, którym sprawy ekologii i odnawialnych źródeł energii nie są obojętne.

Organizatorem kampanii jest producent biomasy drzewnej i agro, firma Poli Trade Polska Sp. z o.o i MPGK Katowice. Więcej o kampanii i zbiórce drzewek świątecznych, można przeczytać na stronie internetowej www.choinki.politrade.pl

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: