Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Środa, 29 marca 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Energia odnawialna

Jest to energia, której zasoby same się odnawiają i z tego względu jest to energia niewyczerpalna i ekologiczna. Najważniejszymi  źródłami  energii odnawialnej jest - energia wiatru, energia spadku wody, energia słoneczna, oraz biomasy.

Energia wiatru  przekazywana jest na  energie elektryczną. Tak więc tego rodzaju energii używa się do  oświetlenia pomieszczeń pompowania wody konsumpcyjnej. Minusem tego typu wytwarzania energii jest ogólny hałas oraz zagrożenie dla ptactwa.

Następna z nich to energia słoneczna, która jest pochłaniana w  elektrowniach przez specjalne panele, następnie energia świetlna zamieniana jest na energie elektryczną. Jedynym minusem tego rozwiązania są warunku pogodowe które mogą być różne.

Biomasa to kolejna energia wykorzystywana do celów energetycznych. Po jej  przetworzeniu np olej opałowy służy do ogrzewania pomieszczeń mieszkań lub do napędu silników spalinowych.

Energia spadku wody jest kolejnym źródłem energii  ekologicznej.  Na całym świecie 5 % energii pochodzi właśnie z tego rodzaju energii. W czasie budowania takich obiektów ludzie mieszkający w obrębie planu  muszą się przesiedlić co na pewno jest minusem tego rodzaju energii.

Katalog firm związanych z ekologią

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Słownik pojęć

Energia odnawialna

Jest to energia, której zasoby same się odnawiają i z tego względu jest to energia niewyczerpalna i ekologiczna.

Nieodnawialne źródła energii

Nieodnawialne źródła energii to wszelkie źródła energii, które nie odnawiają się w krótkim okresie.

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źrodla energii to źródła energii, których używanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem.

Ostatnie wpisy: