Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Środa, 29 marca 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Elektrośmieci – Wyzwanie dla dorosłych i dla dzieci

Europejska Platforma Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. we współpracy z Fundacją Ośrodka Edukacji Ekologicznej, zaprasza na swoje stoisko na Polu Mokotowskim, podczas finałowego festynu tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi, 26.04.2009 r., w godz. 10.00 - 18.00.

Organizujemy punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w zamian wydając sadzonki roślin ozdobnych. Dzieci i młodzież zapraszamy na warsztaty edukacyjne: „Skomplikowany życiorys komputera”, „Przetwory”(sztuka z recyklingu) oraz, „Drugie życie elektrośmieci” (łamigłówki, krzyżówki). Przez cały dzień na stoisku ERP Polska trwać będzie ekspozycja wystawy przygotowanej w ramach programu edukacyjnego „Elektrośmieci – Wyzwanie dla dorosłych i dla dzieci”.

Więcej na: www.eprpolska.pl lub www.dzienziemi.org.pl

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: