Ekologia i ochrona środowiska

w portalu www.EkologiaPolska.pl Największy katalog firm ekologicznych w Polsce. Porady i artykuly - klimat, energia słoneczna, odpady i zanieczyszczenie.
Ekologia, Środa, 29 marca 2017 r.
Dodaj firmę do katalogu | Zarządzaj reklamą
Zapytaj o patronat

Szkolenia

Ekologiczny papieros elektroniczny

Papieros elektroniczny to jeden z największych współczesnych sprzymierzeńców matki ziemi.

Choć może się to wydawać niedorzeczne, jednak wprowadzenie na rynek tych inhalatorów nie tylko dba o zdrowie głuchych na prośby i groźby lekarzy palaczy, ale też o środowisko.  Pet, a raczej filtr, jaki zostaje po wypaleniu papierosa rozkłada się w ziemi przez około 2-3 lata. Najczęściej widzimy je na przystankach autobusowych, gdzie budzą nie mniej negatywne emocje, co rozkładająca się 2 tygodnie psia kupa na trawniku.

Papierosy elektroniczne dostarczają palaczowi potrzebną mu dawkę nikotyny wolną od większości szkodliwych substancji zawartych w papierosie, a dodatkowo zmniejszają liczbę niedopałków. Papierosy elektroniczne dbają nie tylko o płuca czynnych i biernych palaczy. Ten tekst nie ma na celu propagowania palenia, ale jeśli do tej pory nie udało Ci się zerwać z nałogiem, a chcesz pomóc swojej planecie, przerzuć się na e-papierosy.

Pet wcale nie jest mniejszym wrogiem natury niż puszka czy butelka. Każdego dnia palacze dorzucają kilka ton tych trudnych do recyklingu odpadków.

Nowe artykuły

Naczynia jednorazowe a ekologia

Nieco niezdrowe, ale za to smaczne, szaszłyki i karkówka serwowane na plastikowych talerzykach i konsumowane przy użyciu plastikowych sztućców stały się stałym punktem weekendu ze znajomymi

Pseudohodowcy zwierząt domowych

Tym mianem określa się ludzi, którzy podejmują się hodowli zwierząt w celach zarobkowych. Dlaczego „hodowców” nie rodowodowych zwierząt, a szczególnie psów, traktuje się z taką pogardą? Co w tym złego?

Nowości

Oczyszczalnia ścieków w Żywcu

14 czerwca 2010 r. oddano do użytku jedną z najbardziej nowoczesnych oczyszczalni ścieków w Polsce. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków w Żywcu kosztowała 17 milionów euro.

Wulkan Eyjafjallajokull, powódź, wyciek ropy

Zaczęło się od katastrofy na platformie wiertniczej... co teraz nas czeka? Ekolodzy ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej!

Ostatnie wpisy: